ybt

Συμμετοχή 4ων ομάδων(16 μαθητών) της Γ΄ Τάξης του Σχολείου μας στο διαγωνισμό Young Business Talents

Ομάδες μαθητών μας είχαν την ευκαιρία να συμμετάσχουν στον Πανελλήνιο διαγωνισμό Διοίκησης Επιχειρήσεων με προσομοιωτή Young Business Talents – Λυκείων με 4 ομάδες των 4 μαθητών ανά ομάδα. Οι ομάδες έπρεπε στο τέλος κάθε εβδομάδας και για 5 συνεχόμενους μήνες να καταθέτουν στον προσομοιωτή το δικό τους επιχειρηματικό σχέδιο για την διοίκηση της επιχείρησής τους και λάμβαναν βαθμό που οδηγούσε σε κατάταξή τους στο σύνολο των ομάδων που συμμετείχαν στον Διαγωνισμό. Δύο από τις τέσσερις ομάδες μας κατάφεραν και ολοκλήρωσαν και τον ημιτελικό του Διαγωνισμού και τους απονεμήθηκαν Διπλώματα για αυτή τους την προσπάθεια.